Online events

2020 10 23
NUOTOLINĖ KONFERENCIJA

ŠALIN BAIMES, JUK KIEKVIENA DIENA BRANGI!

Konferencija pacientams ir jų artimiesiems, skirta Pasauliniam krūties vėžio mėnesiui paminėti

Krūties vėžio diagnozė išgąsdina, sukrečia, apverčia gyvenimą aukštyn kojomis. Gydymas tikrai nėra lengvas ir paprastas, o neretai situaciją dar apsunkina baimės, dažnai pagrįstos pasenusiais mitais apie krūties vėžio gydymą ir jo rezultatus. Tad sugriaukime šiuos populiariausius, dažnai sklandančius mitus. 

O kartais ėjimo per ligą kelią apsunkina santykiai su artimaisiais, draugais, nes kamuoja klausimas – sakyti jiems apie ligą, o gal geriau nutylėti? Nepasakysi – bus nelengva slėpti šį faktą, kai visas jėgas tenka mobilizuoti kovai su liga. Prasitarsi – išgąsdinsi... Ką daryti?

TAD ŠIUO RENGINIU MES NORIME:

■     padėti atsikratyti nepagrįstų baimių, sklaidydami pasenusius mitus apie krūties vėžį;

■     padėti palaikyti nuoširdžius ir artimus santykius su artimiausiais žmonėmis bei bendrauti su gydančiais medikais.

KONFERENCIJA STEBĖTI GALITE ČIA: https://renginiai.puslapiai.lt/creativa-38

P R O G R A M A 
 

15.00–15.05 val.
Įžanginis žodis apie  konferencijos tikslą, apie projektą „Kiekviena diena brangi“ ir atnaujintą knygą, kurią galima užsisakyti nemokamai adresu info@kiekvienadienabrangi.lt

15.05–15.25 val.
„Vėžys – mirtina liga“. Ar tikrai? Ar visada?Apie tris kartus įveiktą vėžį, apie viltį ir tikėjimą.
Aldona Kerpytė, Šv. Pranciškaus onkologijos centro vadovė 

15.25–15.45 val.
„Vėžio gydymas per dešimtmečius nepasikeitė“. Tikrai? Apie naujus vėžio diagnostikos bei gydymo metodus ir apie gerokai pasikeitusią išgyvenamumo statistiką.
Prof. Elona Juozaitytė, LSMU ligoninės Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikos vadovė 

15.45–16.05 val.
„Įveikti vėžį padės draugų ir interneto patarimai, nes medicina bejėgė“. Tikrai? Apie tai, kad geriausiai gydo gydytojai, derėtų laikytis jų rekomendacijų, ir apie tai, kaip sergantieji vėžiu gali padėti sau įveikti ligą.
Edita Juodžbalienė, LSMU ligoninės Kauno klinikų gydytoja onkologė – chemoterapeutė 

16.05–16.25 val.
„Krūties atkūrimas gali slėpti sugrįžusią ligą, atitolinti reikalingą pooperacinį gydymą, todėl nėra saugus”. Tikrai? Apie krūties atkūrimo galimybes ir kodėl verta tam ryžtis.
Doc. dr. Agnė Čižauskaitė , Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytoja chirurgė 

16.25-16.45 val.
„Statistika – visada teisi, žinodama ją ir ligos stadiją, nesunkiai apskaičiuosiu, kiek man liko gyventi“. Tikrai? Apie šiuolaikinius krūties vėžio metodus ir apie atvejus, netelpančių į jokios statistikos rėmus. Kas padeda toms moterims paneigti visas statistikas?
Alvydas Česas, Klaipėdos universitetinės ligoninės onkologijos chemoterapijos klinikos vadovas, Lietuvos onkologų chemoterapeutų draugijos pirmininkas 

16.45–17.05 val.
“Kasdien vis arčiau”: Kaip “nesusargdinti” Jums svarbių šeimos, poros, draugystės santykių? Kaip ne nutolti, o priartėti? Kaip (ar) kalbėti apie ligą ir jos sukeltus skaudulius? Kaip palaikyti vienas kitą?
Eglė Urbutienė, VUL Santaros klinikų medicinos psichologė 

17.05 –17.30 val.
Kaip kurti pasitikėjimu grįstus santykius su medikais? Kaip sąmoningai padėti sau sveikti? Kas gali padėti kontroliuoti situaciją ir nepasimesti gyvenant su liga?
Marija Turlinskienė, VUL Santaros klinikų medicinos psichologė, psichoterapeutė

17.30 –18.00 val.
Atsakymai į iš anksto atsiųstus klausimus

Išankstinių klausimų lauktume iki spalio 18 d., el.p. info@kiekvienadienabrangi.lt arba Facebook paskyroje https://www.facebook.com/Kiekviena-diena-brangi-290698361841463

KAIP VYKS KONFERENCIJA:
-Visi pageidaujantys dalyvauti yra maloniai kviečiami NEMOKAMAI užsiregistruoti: http://creativa.lt/kiekvienadienabrangi-registracija. Registracija uždaroma renginio išvakarėse 17:00.
-Konferencija vyks nuotoliniu būdu

O R G A N I Z A T O R I A I

 

M E C E N A T A S 

 

Konferencijos sekretoriatas | CREATIVA


E-mail: info@creativa.lt
Tel: +3706 4671944
Address: Gedimino pr. 24, Vilnius | Lithuania
Web: www.creativa.lt